Momčad Hajduka - Superkup

JUTRO NAKON UTAKMICE: Izgubili smo Superkup, ali smo dobili prgavu familiju!

Hajduk Nogomet Superkup

Iako smo izgubili još jedan trofej, ipak smo dobili trenera koji će stat u obranu naših igrača i pod cijenu crvenog kartona. Uspoređujući prošlogodišnji Superkup i ovaj, ipak se vidi napredak, i to još bez najboljeg igrača, Marka Livaje.

Hajduk je doživio poraz rezultatom 1:0 od Dinama u utakmici SuperSport Superkupa koja se odigrala na stadionu Maksimir.

Imali smo nekoliko dobrih prilika tijekom svih 90 minuta susreta, ali na kraju nismo uspjeli savladati Livakovića. Na poluvremenu je naš trener, Ivan Leko dobio crveni karton zbog reakcije na odluku suca Darija Bela, pa smo u drugom dijelu utakmice bili bez svog glavnog trenera.

IVAN LEKO: Tužan sam zbog crvenog kartona

“Bio je to dobar susret za gledanje, mislim da su obje momčadi odigrale dobar nogomet. Bolno je kada izgubite, ali bili smo respektabilni i parirali Dinamu. Imali smo 15 udaraca prema golu Maksimira, imali smo četiri, pet lijepih prilika. Znali smo da će biti trenutaka kada će oni dominirati, kao i mi. Oni su iskoristili svoju priliku. Tužan sam zbog crvenog kartona, smatram da nema korektnijeg trenera od mene otkako sam došao. Danas smo bili blizu. Kažu da se najviše uči iz problema i poraza. Svaka utakmica ima svoju priču. Nastojat ćemo naučiti iz ovoga. Nadam se dobroj izvedbi i rezultatu”, izjavio je trener Leko na konferenciji za medije nakon utakmice.

Unatoč razočaranju porazom, Leko je istaknuo pozitivne aspekte Hajdukove igre, naglašavajući njihovu konkurentnost protiv snažnog suparnika. Momčad je pokazala ofenzivnu snagu, ali im je nedostajao završni udarac kako bi pretvorili prilike u golove. Izostanak trenera u drugom dijelu utakmice predstavljao je dodatni izazov, ali igrači su se borili, pokazujući odlučnost i otpornost.

VEZANI ČLANCI

Vrime je za još jedan trofej!

Ivan Leko najavljuje borbu za Superkup: Hajduk motiviran protiv Dinama

Šarlija doživio poraz u svom Hajdukovom debiju u Superkupu

Zvonimir Šarlija, novi stoper Hajduka, upisao je svoj službeni debi u dresu Bijelih u utakmici SuperSport Superkupa. Nakon dolaska na početku ljetnog prijelaznog roka, odigrao je čvrstih 90 minuta susreta u paru s Ferrom. Međutim, njegov prvi nastup ostat će upamćen po porazu u derbiju protiv Dinama. Slijedi im prilika za uzvrat već idući petak u prvom kolu SuperSport HNL-a.

“Neuspješan start. Dojam će se zaboraviti. Pamtit će se samo tko je osvojio trofej. Naš je izmaknuo iz ruku. Cijele pripreme smo posvetili samo ovoj utakmici. Sada se moramo usredotočiti na prvenstvo. U Maksimiru moramo iskoristiti prilike koje nam se pruže i ne smijemo primiti gol iz situacija poput onih koje su imali protivnici. Imali smo dovoljno šansi za pobjedu. Moramo što prije prebroditi gorčinu ovog poraza. Svi smo umorni od poraza i izgubljenih trofeja, ali idemo dalje. Nadam se da će navijači doći u velikom broju u petak, da ćemo se osjećati kao kod kuće i da ćemo otvoriti prvenstvo pobjedom”, izjavio je Šarlija nakon susreta na Maksimiru.

Unatoč porazu u Superkupu, Šarlija je pokazao svoje kvalitete na terenu, pružajući čvrstu i stabilnu obranu uz svog suigrača Ferroa. Njihova suradnja će biti ključna u nadolazećim izazovima, a zajedno s ostatkom momčadi, ciljaju na uspješnu sezonu u SuperSport HNL-u.

Sigur opet siguran, Vadis donio stabilnost u vezu

Nakon kraja utakmice, dojma sam da je mladi Sigur odigrao još jednu vrlo dobru utakmicu, i vjerojatno je ukupno bio naš najbolji igrač na ovoj utakmici. Zašto ga je Leko mijenjao, to valjda samo on zna, ali Sigur se nameće kao trajno riješenje na desnom beku.

Ulaskom Vadisa, sredina Hajduka dobila je malo više stabilnosti, i čini se kako bi Vadis mogao biti veliko pojačanje na našoj “kritičnoj” poziciji. Iako je jučer dobio samo nekih 28 minuta igre, Vadis ih je dobro iskoristio.

IZ DRUGIH MEDIJA

Nijanse su presudile: Dinamo pobijedio Hajduk i osvojio Superkup u utakmici s nekoliko incidenata

Trener Hajduka jako ljutit: “Neću šutjeti, sudac me podsjetio na neka stara vremena”