Žaper slavi pogodak u dresu Hajduka

Hajduk – Gorica 3:0

Hajduk Nogomet Supersport HNL

Sedma uzastopna pobjeda Hajduka za potvrdu naslova jesenskog prvaka SuperSport HNL-a.

Nogometaši Hajduka ostvarili su uvjerljivu pobjedu u posljednjem nastupu na Poljudu u 2023. godini, svladavši Goricu sa 3:0 u utakmici 17. kola SuperSport HNL-a. Bijeli su kontrolirali teren tijekom cijelog susreta, pokazavši znatan napredak u odnosu na prethodni susret s istim protivnikom u kojem su poraženi rezultatom 2:1.

Prvi pogodak pao je u 20. minuti kada je Šarlija pronašao Livaju na desnom krilu. Livaja je izborio prostor za ubačaj, a Dajakuu nije bilo teško s glavom poslati loptu u mrežu. Ovaj gol označio je početak dominacije Hajduka, koji je uspio povećati svoje vodstvo u drugom poluvremenu.

Sredinom nastavka, vratar Gorice Banić nije uspio adekvatno reagirati na ubačaj Dajakua iz slobodnog udarca. Žaper je iskoristio nesigurnost vratara te glavom s pet metara zatresao praznu mrežu, donoseći Hajduku drugi pogodak. Emir Sahiti je dodatno učvrstio pobjedu Hajduka u 69. minuti postigavši treći gol na utakmici.

IZ DRUGIH MEDIJA

Hajduk je jesenski prvak! Raspucani Bijeli stigli do sedme uzastopne pobjede i povećali prednost nad Rijekom i Dinamom

Hajduk potopio Goricu! Žaper zabio prvijenac. Mrežu zatresli Dajaku i Sahiti

Ovom pobjedom, Hajduk sada ima 39 bodova na vrhu ljestvice, što je sedam bodova više od druge Rijeke. Naslov jesenskog prvaka je osiguran, a Bijeli su pokazali da su u odličnoj formi. Goricu su ostavili na četvrtom mjestu s 26 bodova.

Hajdukov trener Mislav Karoglan izrazio je zadovoljstvo izvedbom svoje momčadi te je naglasio kako su igrači od prvog do posljednjeg trenutka kontrolirali susret.